Jasne rzeczy brudzą się szybciej. Nie ubieramy dziecka na plac zabaw w jasną sukienkę, czy jasne spodenki. Zakładamy na takie sytuacje raczej ciemne rzeczy, w dużej mierze po to, aby nie zniszczyć ubrań. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o dywany shaggy.

Są one oczywiście bardzo efektowne i piękne, jednakże nie należy kupować dywanów shaggy w kolorach jasnych. Związane jest to przede wszystkim z tym, jak „działa” materiał, z którego taki dywan jest wykonany. W przypadku jasnych dywanów shaggy – białych czy też kremowych, bardzo często dochodzi do rozwarstwienia „frędzli” co w efekcie sprawia wrażenie, jakby nasz dywan był brudny, mimo że wcale nie ma prawa taki być.

To pierwsza zasada, jeśli chodzi o dywany shaggy – nie kupujmy jasnych dywanów. Ważne jest także to, jak w odpowiedni sposób dbać o taki dywan. Dywan shaggy jest bowiem bardzo specyficzny. Jeśli ktoś nie wie, jak powinno się czyścić taki dywan, zwyczajnie nie powinien się za to zabierać, ponieważ istnieje szansa, że taki dywan ulegnie wówczas zniszczeniu.

Czyszczenie dywanu shaggy za pomocą odkurzacza, czy szczotki, nie jest skuteczne. Czyścimy dywan bowiem jedynie z wierzchu. Dość, że w takim dywanie nie raz i nie dwa zdarzyło mi się znaleźć kolczyki, pierścionki, czy drobne monety. Jeśli takich rzeczy nie jesteśmy w stanie znaleźć podczas samodzielnego czyszczenia dywanu shaggy, to ciężko jest także mówić o tym, żeby dywan był dokładnie wyczyszczony.

Jeśli zatem chcemy, aby nasz dywan shaggy był zawsze czysty i elegancki oraz żeby nie ulegał zniszczeniu, dobrze jest zwrócić się po pomoc w tej kwestii do kogoś, kto będzie dokładnie wiedział, jak taki dywan wyczyścić. Zlecając taką pracę firmie, możemy być niemalże w stu procentach pewni, ze nasz dywan shaggy zostanie wyczyszczony porządnie i przy zachowaniu wszelkich standardów jeśli chodzi o tę czynność.